İstanbul’a yeni metrobüs hattı müjdesi!

İstanbul’a yeni metrobüs hattı müjdesi!

İstanbul’a yeni bir metrobüs hattı yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da yeni bir metrobüs hattının üzerinde çalış

İstanbul’a yeni bir metrobüs hattı yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da yeni bir metrobüs hattının üzerinde çalışıldığını belirtti. Kadir Topbaş, Büyükçekmece Sahili’nden TÜYAP’a kadar teleferik kurulacağının haberini de verdi.

7 havaraylı sistem

Yapılacak olan 80-90 kilometre metronun ihalesini yaptıklarını açıklayan Topbaş, “Bugün toplantıda arkadaşlarım bahsetti, kararları verilmiş. Artık 7 tane havarayla beraber bir sistem devreye girecek. Bunun ardından yeni ihale aşamalarına giriyoruz. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’den Sefaköy’e kadar gelecek metronun devamı olarak da Sefaköy’den TÜYAP’a kadar bir metro için çalışma yapıyoruz. TÜYAP dediğim Büyükçekmece’ye kadar metro yapılacak. Bu çalışmaların projeleri bitti, artık ihale aşamalarına doğru giriyoruz” dedi. Topbaş, Büyükçekmece sahilden TÜYAP’a kadar 2.5 kilometrelik bir teleferik çalışması yapılacağının haberini de verdi.

Metrobüs Silivri’ye kadar gidecek!
Silivri’ye kadar metrobüs hattı üzerinde çalıştıklarını söyleyen Topbaş, “Arkasında da 32,5 kilometre metronun projelendirmesini yapıyoruz. Aynı şekilde Esenyurt-Avcılar hattıyla ilgili de bir çalışmamız var. 32 kilometre 13 istasyon olarak yapılan hat da kısmen Büyükçekmece’den geçiyor. Bu da önemli ulaşım aksı oluşturmaktadır”olarak açıklama yaptı.

 

Kaynak:blogzingat.com

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0