Nef 2017 konut projeleri hakkında merak ettikleriniz

Nef 2017 konut projeleri hakkında merak ettikleriniz

Nef 2017 konut projeleri! Nef 2017 senesinde Basın Ekspres, Kandilli, Beykoz ve Bodrum Gölköy’de hayata geçireceği konut projelerinin yanında Sütlü

Nef 2017 konut projeleri!

Nef 2017 senesinde Basın Ekspres, Kandilli, Beykoz ve Bodrum Gölköy’de hayata geçireceği konut projelerinin yanında Sütlüce ve Dolapdere’de iki yeni Novu akademik rezidansı projesini planlıyor.

Son üç senedir satış sayısı ve ciro açısından konut sektörünün lider markası olan Nef; 2017’de 1,9 milyar TL yatırım değerine sahip konut ve akademik rezidans yatırımı gerçekleştirmeyi düşünüyor. 2016’nın son çeyreğinde 1,2 milyar TL’ye ulaşan yatırım değeriyle Bahçelievler, Ataköy ve Sancaktepe’de üç sıfır projeyi devreye sokan Nef; bu yıl da Güneşli Basın Ekspres, Kandilli, Beykoz ve Bodrum Gölköy’de 4 sıfır konut projesi yatırımı yapacak.

İlk 2 ayda yüzde 212 büyüme yaşanıyor

1 Şubat tarihinden itibaren “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” kampanyası içerisinde Nef’in şu zamana dek 335 milyon TL’nin üstünde konut satışı yaptıklarını belirten Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, “2017’nin ilk 2 ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 212 büyüyerek 420 milyon TL satış cirosuna ulaştık. Kampanya kapsamında 20 yıla varan vade imkânı sunduğumuz Nef Ataköy Residence; ön lansmanları yapılan Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe ile İş GYO ve Nef ortak projesi olan İnistanbul Topkapı projelerimiz oldukça ilgi görüyor.” cümlelerini kullandı.

Konut kredi faiz oranlarında gerçekleşen düşüş ve hükümetin sektörün önünü açan adımlarının da hareketliliği fazlalaştırdığını söyleyen Çelik, “Ocak 2016’da konut kredi faiz oranlarının yüzde 1,15 seviyelerinde seyretmişti. Bu yıl bu oran kampanya kapsamında yüzde 0,45 seviyelerinde. Bu durum tüketicinin konut alma eğilimini pozitif etkiliyor” dedi. Çelik kampanya içerisinde en çok talep gören ödeme seçeneklerinin ise 60 ay için %0 ve 120 ay için %0,45 kredi faizli ödeme planları olduğunu konuşmasına ekledi.

Nef 2017

İstanbul ve Bodrum’da 4 yeni konut projesi

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ise bu yıl devreye alacakları bu 4 yeni konut projesi için önümüzdeki 2 sene içerisinde toplam 1,9 milyar TL yatırım yapacaklarını belirttii.

2017’de İstanbul’da yeni projeler oluşturmaya devam edeceklerini kaydeden Timur sözlerine şu şekilde devam etti:

“Anadolu yakasındaki ilk projemiz olan Sancaktepe’nin gördüğü yoğun ilginin nedeniyle, Kandilli ve Beykoz’da projelerimizi 2017 yılına çektik. Boğaz manzaralı rezidans ve şehir villalarının yer alacağı yeni Nef projelerinin, Anadolu Yakası’nın merkezinde oturuma yönelik en kapsamlı projeler olması için çalışıyoruz.”

2017 yılı içinde ayrıca Güneşli Basın Ekspres’te metro hattının üzerinde yer alan bir proje geliştireceklerini açıklayan Timur, “Kağıthane ve Sancaktepe gibi yatırım değeri yüksek bölgelerde yakaladığımız başarıyı, Basın Ekspres’te de tekrarlamak istiyoruz. Hem bölgeye değer katacak hem de yatırımcısına kazandıracak bir konsept üzerinde çalışıyoruz” dedi.

 

Nef Bodrum Gölköy’de 45 villa

Nef Bodrum Yalıkavak projesinin VIP ön satışında yaşanan ilgi ve alakadan çok mutlu olduklarını belirten Timur şu bilgileri de verdi:

“2017 yazında Nef Yalıkavak lansmanımızı yaparak projeyi genel satışa açacağız. Ayrıca, Bodrum’un en güzel ve gözde koylarından Gölköy’de denize sıfır yaklaşık 50 dönümlük bir arazide, dünyaca ünlü AW2 mimarlık ofisi tarafından tasarlanan 45 adet müstakil villa içeren Nef Bodrum Gölköy projemizde çalışmalarımızı hızlandırdık, Mayıs ayı içerisinde VIP ön satışlara başlamayı planlıyoruz. Projede ünlü bir moda ve tasarım markası ile de işbirliği yapacağız.”

 

Kaynak:blogzingat.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0